امضای قرارداد طرح ضمانت مسئولیت کالا بین صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و شرکت بیمه اتکایی تهران رواک

در حاشیه نخستين دوره كنفرانس و نمايشگاه مديريت فناوري و افزايش توليد دانش‌بنيان در زنجيره ارزش صنعت نفت، مقارن با هفته پژوهش مورخ 28 لغايت 30 آذر ماه سال جاری که در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌گردد، صندوق پژوهش و فناوری و صنعت نفت و بیمه اتکایی تهران رواک قرارداد طرح بیمه مسئولیت کالا را امضا کردند.

آئین امضای این قرارداد با حضور آقای حمید حیدری مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و اسماعیل داورپناه مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی تهران رواک برگزار گردید.

یکی از مشکلات اصلی در توسعه و بومی‌سازی کالاهای استراتژیک در تمامی صنایع به ویژه صنعت معظم نفت، وجود ریسک‌های متعدد در استفاده از تجهیزات تولید بار اول در مناطق عملیاتی است. راه حل این مسئله را می­توان در توسعه همزمان زیرساخت‌های تست و همچنین بیمه‌های مسئولیت جستجو کرد. در این راستا ضمن نگاه ویژه به توسعه فناوری و بهبود کیفیت ساخت بار اول تجهیزات استراتژیک صنعت نفت به نظور پوشش ریسک‌ها و جبران خسارت‌های احتمالی ناشی از به کار بردن تجهیزات مذکور، برای اولین بار در زیست‌بوم دانش‌‏‌بنیان صنعت نفت، خدمت ضمانت مسئولیت کالا از سوی صندوق پژوهش و فناوری صنعت 

Image