قرارداد شرکت ملی گاز و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت

امضای قرارداد عاملیت بند (ه) تبصره 18 قانون بودجه 1401 بین صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و شرکت ملی گاز

قرارداد عاملیت بند ه تبصره 18 قانون بودجه 1401 بین صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و شرکت ملی گاز ایران به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، طرح‌های ساخت داخل و توسعه‌ای اشتغال‌آفرین تولید بار اول قرارداد امضا شد.
بند ه تبصرۀ 18 قانون بودجۀ 1401 به شرکت‌های و سازمان‌های توسعه‌ای برخی از وزارتخانه‌ها برای کمک به سرمایه‌گذاری از منابع داخلی خود در برنامه های تحقق رشد و تولید، صادرات کالا و خدمات، حمایت از ساخت داخل و طرح (پروژه) های توسعه ای توسط بخش های خصوصی و تعاونی اجازه داده است. پیرو اجرای این بند و آیین‌نامه اجرای مربوطه و پیرو ابلاغیه وزیر نفت در قالب دستورعمل آیین‌نامه اجرایی و به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، طرح‌های ساخت داخل و توسعه‌ای اشتغال‌آفرین تولید بار اول در حوزه نیازمندی‌های شرکت ملی گاز ایران در سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، قرارداد عاملیت بند قانونی یادشده بین صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و شرکت ملی گاز ایران امضا شد. این قرارداد به امضای مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت گاز و مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت رسید.
در آیین امضای این قرارداد محمد چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز، گفت: با توجه به گستره عظیم جغرافیایی فعالیت شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور و نیاز به محصولات های‌تک برای ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مردم و بخش صنعت، شرکت ملی گاز ایران اهتمام جدی به تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه فعالیت خود دارد و امیدواریم حمایت از صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت برکات و نتایج خوبی در زمینه محصولات دانش‌بنیان صنعت گاز داشته باشد.
حمید حیدری، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت نیز ضمن قدردانی از شرکت ملی گاز ایران به‌دلیل حمایت از توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت و گاز گفت: شرکت ملی گاز ایران بین شرکت‌های وزارت نفت همواره برای فضا دادن به شرکت‌های دانش‌بنیان، پیشرو و پیشقدم بوده است.
وی در ادامه ضمن اشاره به نحوه همکاری صندوق با شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: مشارکت در فعالیت صندوق برای شرکت‌ها همانند سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات است. امیدواریم شرکت ملی گاز ایران با درکی که از اهمیت پژوهش و فناوری دارد، همواره مدافع دانش‌بنیان‌ها باشد.
Image