ضمانت‌نامه

Image

اعتبار ضمانت‌نامه‌های ما پشتوانه شما در کلیه
فعالیت‌های اقتصادی صنعت نفت می‌باشد.

ما به پشتوانه‌ی سهامداران و تیم مالی صندوق، با هدف ارتقای ظرفیت فعالیت اقتصادی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، انواع ضمانت‌نامه را همانند دیگر بانک‌های تجاری به شرح ذیل صادر می‌نماید:

  • ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و مزایده
  • ضمانت‌نامه حسن انجام کار
  • ضمانت‌نامه پیش‌پرداخت
  • ضمانت‌نامه استرداد کسور وجه الضمان

با توجه به حضور شرکت‌های محترم ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، صنایع پتروشیمی و ..... در ترکیب سهام‌داری صندوق نفت، اعتبار ضمانت‌نامه‌های ما پشتوانه شما در کلیه فعالیت‌های اقتصادی صنعت نفت می‌باشد.

ضمانت‌نامه‌های نظارتی:

با توجه به محدوديت حدود اعتباری شرکت‌های نوپا و دانش‌بنيان، صندوق با اتکاء به توان فنی خود اقدام به ارائه خدمت نوين در حوزه صدور ضمانت‌نامه نموده است. در اين خدمت شرکت‌ها برنامه اجراي پروژه موضوع ضمانت‌نامه را به صندوق ارائه داده  و صندوق متناسب با وضعيت شرکت و پروژه اقدام به تعيين اعتبار شرکت نموده و حسب پيشرفت پروژه وثايق را کاهش مي‌دهد. استفاده از اين خدمت منجر به افزايش اعتبار در دسترس شرکت‌های فعال در صنعت شده و زمينه رشد آن‌ها را فراهم می‌آورد.

ضمانت‌ وام سرمایه‌ در گردش:

صندوق به منظور تسهيل تأمين‌مالی طرح‌های نوآور حوزه نفت و گاز و پتروشيمی و با اتکا به توان فنی ارزيابی پروژه‌ها و وضعيت شرکت‌ها،  نسبت به ضمانت وام سرمايه در گردش شرکت‌های واجد شرايط اقدام می‌نمايد. اين خدمت نيز جز خدمات نوآورانه صندوق به شرکت‌های فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشيمی است و منجر به تسهيل تأمين‌مالی پروژه‌ها خواهد گرديد.

خرید مطالبات غیرقطعی:

با نهايی شدن دستورالعمل‌های مرتبط با فاکتورينگ، صندوق نيز به عنوان يک نهاد مالی امکان خريد مطالبات غيرقطعی شرکت‌های طرف قرارداد کارفرمايان شناخته شده صنعت نفت و گاز و پتروشيمی را ايجاد نموده و به اقتضای شرايط قرارداد، کارفرما و شرکت مجری اقدام به خريد مطالبات غيرقطعی می‌نمايند.

ارائه حد اعتباری سالانه:

صندوق با ارائه حد اعتباری سالانه به شرکت‌ها و تشکیل پرونده اعتباری برای آن‌ها علاوه بر بالا بردن سرعت ارائه ضمانت‌نامه‌ها، این اطمینان را به شرکت‌ها می‌دهد که همواره حامی مهمی مانند صندوق در کنارشان خواهد بود.

فرایند بررسی درخواست متقاضی بابت اعطای حد اعتباری صدور ضمانت‌نامه

  • ارسال مدارک بر اساس ” راهنمای فهرست مدارک با اهمیت “ به نشانی پستی صندوق و یا ارسال به آدرس ایمیل صندوق به bg@ioiv.ir
  • بررسی درخواست توسط مدیریت اعتبارات صندوق و برگزاری جلسات حضوری/ بازدید از شرکت یا پروژه مورد نظر
  • ارزیابی اعتباری شرکت و طرح درخواست در ارکان اعتباری صندوق جهت تصویب حد‌اعتباری
  • صدور ابلاغیه مصوبه اعتباری و ارسال آن برای متقاضی جهت اطلاع از شرایط و وثایق مورد نیاز
  • تأیید شرایط توسط متقاضی و تکمیل فرم‌ها و قراردادهای مرتبط و تأمین شرایط و وثایق مورد نیاز
  • صدور ضمانت‌نامه مورد درخواست متقاضی
Image

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

برای دریافت اخبار، مقالات  و اطلاعیه های ما ایمیل خود را وارد نمایید تا در خبرنامه ما عضو شوید
Image