امضای تفاهم نامه همکاری بین صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و صندوق کارآفرینی امید

در راستای حمایت حداکثری از طرح‌های اشتغال‌زایی حوزه نفت و انرژی امروز پنجم مهرماه سال 1402 آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین حمید حیدری مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و نعمت اله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید برگزار گردید.
این تفاهم‌نامه بر اساس توجه به نیازهای شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت شکل گرفته است که در آن تسهیلات ویژه‌ای جهت خدمت‌رسانی به این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است. در این تفاهم‌نامه به کارآفرینان حوزه نفت و انرژی تا سقف 200 میلیارد ریال برای هر کسب و کار تسهیلات پرداخت خواهد شد. امضای این تفاهم‌نامه نشان‌دهنده عزم جدی این دو صندوق در هم‌افزایی به منظور حمایت از ایده‌ها و فناوری‌های نوین در این صنعت بزرگ در کشور می‌باشد.
براساس تفاهم‌نامه امضا شده در مجموع مبلغ  5 هزار میلیارد ریال جهت تخصیص به شرکت‌های واجد شرایط در نظر گرفته شده است که متقاضیان پس از احراز شرایط دریافت این تسهیلات از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌گردند.
همچنین در این تفاهم‌نامه طرفین جهت مشارکت در سرمایه‌گذاری در صندوق‌های PE  در حوزه‌های انرژی، نفت و پتروشیمی اعلام آمادگی کردند که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
Image