سرمایه‌گذاری صندوق نفت در شرکت پیشرو فرآیند رادین

قرارداد سرمایه‌گذاری صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت در شرکت پیشرو فرآیند رادین به امضا رسید. این سرمایه‌گذاری در قالب طرح «سرمایه‌گذاری مبتنی بر اعتبار» موسوم به «طرح توان صندوق نفت» انجام شد.

شرکت پیشرو فرآیند رادین با هدف توسعه دانش فنی، طراحی و مهندسی، ساخت تجهیزات و ارائه خدمات در زمینه تولید گازهای صنعتی با خلوص بالا به صورت ثابت و سیار و برای استفاده در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و با بهره‌گیری از نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر ایجاد شده است.

سامانه‌های سیار تولید گاز نیتروژن خالص به منظور تولید گاز نیتروژن با ظرفیت و خلوص بالا و در نقطه مصرف طراحی و ساخته می‌شوند. این دستگاه‌ها قابلیت طراحی به صورت قابل حمل و یا ثابت را دارا می‌باشند و می‌توانند بر روی تریلر و یا در سایت نصب و استفاده شوند.

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت در راستای رسالت ذاتی خود مبنی بر توسعه فناوری‌های پیشرفته در صنعت نفت اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه نموده است. این سرمایه‌گذاری همچنین در راستای سیاست‌های کلی وزارت نفت در جهت افزایش تولید و ازدیاد برداشت تعریف شده است. شایان ذکر است تزریق گاز نیتروژن به عنوان یکی از روش‌های احیای چاه‌های غیرفعال نفتی کاربرد زیادی دارد. به‌طوری که این گاز به عنوان جانشینی مناسب برای گاز طبیعی و دی اکسیدکربن از نظر اقتصادی و سهولت دسترسی معرفی شده است.

وبسایت شرکت پیشرو فرآیند رادین

Image